BIST Şirket Haberleri

Morgan Stanley Türk Bankacılık Sektörünü Değerlendirdi

Morgan Stanley Türk Bankacılık Sektörünü Değerlendirdi
Google News Icon Takip Et

Morgan Stanley, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) para politikası duruşunun uzun süre sıkı kalmasını beklediğini ve maliye ile gelir politikalarının dezenflasyona destek vermekte olduğunu raporladı.

Bankacılık Sektörü Analizi

Raporda, Türk bankacılık sektörü de değerlendirildi ve 2025 yılı için bankaların daha düşük enflasyon oranları, iyileşen marjlar ve öz sermaye karlılıkları ile düşük öz sermaye maliyetinin beklendiği belirtildi. Bu faktörler, Türk bankaları için olumlu bir görünüm oluşturuyor.

Banka Hisselerine Yönelik Tavsiyeler

Morgan Stanley analistleri tarafından yapılan değerlendirmelerde, bazı önde gelen Türk bankaları için özel tavsiyelerde bulunuldu:

  • Akbank (AKBNK) için “ağırlık artır” tavsiyesi ile hedef fiyat 96 TL olarak belirlendi.
  • Garanti Bankası (GARAN) için “ağırlık artır” tavsiyesi ile hedef fiyat 160 TL olarak belirlendi.
  • İş Bankası (ISCTR) için “eşit ağırlık” tavsiyesi ve hedef fiyatı 23,70 TL olarak açıklandı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Morgan Stanley