Borsa Haberleri

Morgan Stanley TSMC için Umutlu!

April 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley TSMC için Umutlu!

Yarı iletken hisseleri, pandemiyle birlikte başlayan darboğazın uzun süreli etkileriyle 2022’ye kadar uzanan zor bir dönemin ardından toparlanmaya başladı. 

Sektördeki hisseleri izleyen iShares Semiconductor ETF’i yılbaşından bu yana 25% yükselişte. 

Peki, yükselemeyenler? Yarı iletkenlerdeki genel olumlu havaya rağmen Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM) karmaşık bir dönemden geçiyor. Şirket, yaklaşık dört yıldır aylık kazançlarında düşüşle mücadele ediyor. 

Ancak Morgan Stanley, TSMC’deki kısa vadeli baskılara rağmen şirket hissesi için boğa (artış beklentisi) pozisyonunu koruyor. 

Charlie Chan öncülüğündeki Morgan Stanley analistleri; “Şirketin yıllık bilanço görünümünü hafif yumuşatabileceğini ve 2023’ün ikinci yarısındaki talep toparlanması kapsamında bu yılki sermaye harcamaları için daha geleneksel bir konum alabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca yakın zamanda TSMC’nin 2023’ün ikinci çeyreğine yönelik bilanço açıklamalarının da beklentinin altında kalmasını öngörüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Tüm bunlara rağmen Morgan Stanley TSMC’yi hâlâ alınabilecek bir hisse olarak değerlendiriyor. Banka, TSMC’nin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu ve TSMC’nin Taiwan borsasında işlem gören hisseleri için 22,97 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını koruyor. 

Bu hedef fiyatı ise son kapanış fiyatına oranla 30%’luk bir yükseliş potansiyeli anlamına geliyor.

Morgan Stanley TSMC için Umutlu!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC