Borsa Haberleri

Morgan Stanley, Trade Desk’in Notunu ve Hedef Fiyatını Yükseltti

June 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley, Trade Desk’in Notunu ve Hedef Fiyatını Yükseltti

Morgan Stanley, çevrimiçi reklam şirketi The Trade Desk’in (TTD) istikrarlı satış pazarında başarılı olmak için en iyi seçim olduğunu düşünüyor.

Yatırım bankası şirketin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 60 dolardan 90 dolara yükseltti. Yani, şirketin hissesinin perşembe günkü kapanışa göre 73,26 dolardan 23% yükselme potansiyeli var. 

Belirli müşteri gruplarına hitap eden şirketler için kişiselleştirilmiş reklam hizmetleri veren Trade Desk hisseleri, 63% artışla 2023’e iyi bir başlangıç yaptı. 

Morgan Stanley analisti Matthew Cost, şirketin hem reklam destekli streaming hem de perakende medyadaki büyümeden faydalanabileceğini söylüyor. Cost ayrıca televizyon gelirlerinde 2025 yılına kadar yıllık bileşik 18%’lik bir büyüme görülmesini bekliyor.

Trade Desk’i “sınıfının en iyisi” olarak tanımlayan Cost, “TTD, reklamverenlerin 1) dolarlarını geleneksel medyadan yayın akışına kaydırması ve 2) daha etkili/ölçülebilir reklam kampanyaları yürütmek için perakendecilerin müşteri verilerinden yararlanması nedeniyle her iki eğilimden de faydalanmak için iyi bir konumda.” yorumunu yapıyor. 

Morgan Stanley, Trade Desk’in Notunu ve Hedef Fiyatını Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC