Borsa Haberleri

Morgan Stanley Temiz Enerji Hisselerinin Notlarını Düşürdü!

April 4, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Morgan Stanley Temiz Enerji Hisselerinin Notlarını Düşürdü!

Morgan Stanley, Plug Power (PLUG) ve First Solar (FSLR) hisselerinin notunu sırasıyla 15 dolar ve 194 dolar fiyat hedefiyle “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notundan “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuna çekti. 

Nasıl etkiledi? Böylece Plug Power, pazartesi günü işlem saatlerinde 6,8%, First Solar da 3,7% değer kaybetti. 

Morgan Stanley analisti Andrew Percoco temiz enerji şirketi Plug’ın gelir büyümesi ve kârlılık (kâr marjı) gelişiminin hızında dikkatli olunması gerektiğini belirtti. First Solar’ın ise ABD’de enflasyonu düşürmeyi hedefleyen yasanın bütün temiz enerji şirketlerine teşvik sağlaması sonucunda ciddi bir rekabetle karşı karşıya kaldığını söylüyor.

Analist Percoco’nun temiz enerji hisseleri arasındaki favorisi Bloom Energy (BE) ise enflasyon yasasının teşviklerinden en çok faydalanan şirket olarak görülüyor.

Morgan Stanley Temiz Enerji Hisselerinin Notlarını Düşürdü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha