Borsa Haberleri

Morgan Stanley, PC Tahminlerini Yine Düşürdü; Çip Hisseleri Geriledi!

February 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Morgan Stanley, PC Tahminlerini Yine Düşürdü; Çip Hisseleri Geriledi!

2023 için daha önce 261 milyon olarak öngördüğü sevkiyat tahminini 249 milyon seviyesine düşüren analist Erik Woodring, bunun 2006’dan bu yana en düşük rakam olduğunu ifade etti.

● Bunun yanı sıra PC üreticilerinin talebi artırmak amacıyla ürün fiyatlarında indirime gitme konusunda “daha agresif” bir tutum sergileyeceğine yönelik işaretler de var.

● Gelirinin neredeyse yarısını hâlâ PC pazarından elde eden Intel (INTC)’in, küresel dökümhane Taiwan Semiconductor (TSM)’a verdiği bir gelişmiş çip siparişini 2024’e ertelediği söyleniyor.

● Bu söylentiler üzerine Intel (INTC) hisseleri gün ortası işlemlerde 4,7%, Taiwan Semiconductor (TSM) ise 2,1% düşüş kaydetti. Intel (INTC) ile rekabet halindeki AMD (AMD) ve Nvidia (NVDA) ise sırasıyla 2% ve 2,7% değer kaybetti.

Morgan Stanley, PC Tahminlerini Yine Düşürdü; Çip Hisseleri Geriledi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha