Nvidia

Morgan Stanley, Nvidia’daki Dip için “AL” Diyor

April 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley, Nvidia’daki Dip için “AL” Diyor

S&P 500’ün bir düzeltme yaşaması ve bu durumdan Nvidia (NVDA) gibi birçok yarı iletken üreticisinin darbe almasıyla birlikte, son piyasa gerilemesi çip şirketleri için pek bağışlayıcı olmadı. Ancak Morgan Stanley, geniş çaplı satışların ortasında bir fırsat görüyor.

Yapay zekânın poster çocuğu Nvidia hissesi, geçtiğimiz hafta cuma günkü seansta 10%’luk bir düşüşün ardından geçen haftayı hisse başına 762 dolardan kapattı ve 22 Şubat 2024’ten bu yana en düşük seviyesine geriledi. 

Çip üreticisindeki bu satış dalgası, kısmen Super Micro Computer’ın (SMCI) bir sonraki kazanç tarihini ön sonuçlar vermeden açıklamasının yanı sıra, Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM) ve ASML’den (ASML) gelen ve yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan sonuçların ardından geldi. 

Citi analistleri, “Bazı yarı iletken hisselerinin, tahminlerin tekrar yükseleceğinin belli olacağı haziran/temmuz ayına kadar zorlanacağına inanmaya devam ediyoruz ve bunun, ‘AL’ dereceli isimlerimiz için bir fırsat olduğuna inanıyoruz.” yorumunu yaptı. 

Citi’ye paralel, Morgan Stanley de bu satış dalgasına rağmen Nvidia hisselerinde yükseliş eğilimini sürdürüyor: Banka, hissenin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu koruyor.

Morgan Stanley, Blackwell’in ağustos ayından itibaren devreye girmesiyle birlikte birkaç çeyrek boyunca yetersiz kalabileceğini belirtiyor. Ancak bankaya göre bu durum uzun vadede olumsuz bir görünüme yol açmayacak.

Banka, “Bu durum Hopper’ın 2025’in başlarına kadar ağır bir iş yapmasına neden oluyor, zira önümüzdeki yıla kadar gelirin büyük kısmını Hopper’dan elde edeceğiz ve elbette Blackwell’in duraklamasına ilişkin bazı endişeler var. Ancak bağlantılarımız Hopper talebinin artmaya devam ettiği ve şirketin Blackwell’e geçişi etkili bir şekilde yönetebileceği konusunda bizi temin ettiği için şu anda böyle bir şey duymuyoruz.” diyor.

Morgan Stanley, Nvidia’daki Dip için “AL” Diyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing