Borsa Haberleri

Morgan Stanley Notu: Amazon Hâlâ Favori

February 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley Notu: Amazon Hâlâ Favori

Morgan Stanley, Amazon (AMZN) hisseleriyle ilgili iyimser ve kötümser yöndeki temel görüşleri ele aldığı bir bilgilendirme yazısında hisse için olumlu öngörülerini yineledi.

● AWS büyümesinde yavaşlama, hissenin 2023’te yaşayabileceği temel sorunlar arasında. Hisse senedi analisti Brian Nowak, bu soru işaretinin yılın ilerleyen zamanlarında cevabını bulacağını ifade etti.

● Bulut segmentine yönelik birikimin istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ettiğini ve hisseye olan güvenini pekiştirdiğini de sözlerine ekledi.

● Perakende alanına yönelik değerlendirmeler yapan Nowak, sipariş işleme ve nakliye birim maliyeti düşmeye devam ettikçe kârlılığa daha fazla odaklanılacağını öngörüyor.

● Uluslararası perakende segmentinin gidişatı konusunda birtakım belirsizlikler olduğunu dile getiren Nowak, ABD dışındaki birçok piyasadaki makro zayıflığın daha ciddi olması ve daha düşük kâr marjıyla gelişmekte olan piyasalara girme çalışmalarının bilançoyu baskılama olasılığını yüksek görüyor.

● Uluslararası perakende satışlara ilişkin temkinli görüşe rağmen yine de hisse için 12 aylık ortalamada 150 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yineledi. Bunun yanı sıra bu hissenin banka için en favori isim olmaya devam ettiğini tekrarladı.

Morgan Stanley Notu: Amazon Hâlâ Favori

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha