Borsa Haberleri

Morgan Stanley, NIO’ya Pozitif Bakıyor

May 31, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Morgan Stanley, NIO’ya Pozitif Bakıyor

Çin’in Covid karantinaları, son aylarda elektrikli otomobil üreticisini hırpaladı, üretimi durdurdu, araç satışlarını bastırdı ve yeni modellerin lansmanını geciktirdi.

Ancak hükümet, pandemi başladığından bu yana en büyük Covid-19 salgınlarından biriyle karşı karşıya kaldığı için şehir kapatıldıktan iki ay sonra, hafta sonu Şanghay’daki kısıtlamaları gevşetmeye başladı. Morgan Stanley, bunun NIO (NIO) için yakın vadede büyük kazanımlara yol açabileceğini söyledi.

Morgan Stanley’e göre, Çin’deki kapanmalar Nio’ya oldukça sert bir darbe indirdi. Ancak elektrikli araç üreticisi önümüzdeki 15 gün içinde gelebilecek bir toparlanmaya hazır gibi görünüyor.

Morgan Stanley’in bu düşüncesine diğer piyasa analistleri de oldukça sıcak bakıyor. Bir diğer ifade ile, NIO, 2022’nin başlangıcından bu yana 47,7% düşüş kaydetmiş olmasına rağmen analistler ve yatırımcılar hisselerin yeniden toparlanmaya başlayacağını düşünüyor.

Morgan Stanley, NIO’ya Pozitif Bakıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı