Borsa Haberleri

Morgan Stanley, GM ve Ford Hisselerine İyimser Bakıyor

July 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley, GM ve Ford Hisselerine İyimser Bakıyor

Morgan Stanley (MS) analisti Adam Jonas hem General Motors (GM) hem de Ford (F) hisselerine iyimser baktığını açıkladı. Söz konusu hisselerin piyasadaki gerilemeye rağmen kazançlı bir risk/ödül teklifi sunduğunu belirtti. Otomobil sektöründeki tahminlerini güncelleyen bir notunda belirsiz ortama ve yaşanan düşüşlere rağmen bu hisselerde piyasada kendisini gösteren fırsat noktaları bulunduğunu söyledi. Analist, herhangi bir gerileme durumunda GM ve Ford hisselerinin gereken esnekliği sağlayabilecek konumda olduğuna inanıyor. Ayrıca otomobil yatırımcıları, elektrikli araç üreticilerinin hisselerinin görünüşte gerileyen ancak getiri sağlama potansiyeli bulunan şirketlerde bulunan “değer tuzağı” potansiyeli taşıdığını düşünüyor.

GM ve Ford Hisseleri Yatırımcılar İçin Fırsat Noktası Olabilir

Analist Adam Jonas, elektrikli araç üreticilerinin riskli bir ortamda yatırımcılar için fırsat noktası olabileceğine dair açıklamalarda bulundu. GM ve Ford hisselerinin, olası bir piyasa gerilemesinde gereken likiditeyi dengeleme ve yatırımların temposunu koruma gücünün bulunduğunu söyledi. Çok sayıda bayi, kiralama şirketi ve tedarikçi için tahminlerini düşüren analist, elektrikli araç üreticilerinin geleceği hakkında iyimser beklentilerini aktardı. Jonas’a göre mevcut piyasa koşullarında gerileyen otomobil sektörüne rağmen bu alanda güçlü bir risk/ödül fırsatı bulmak mümkün. 

Deneyimli Yatırımcılar Elektrikli Araç Hisselerini Değer Tuzağı Olarak Görüyor

Analistin açıklamalarına göre deneyimli otomobil yatırımcıları gerileyen piyasaya rağmen elektrikli araç hisselerinde ısrarcı olmaya devam ediyor. Bu hisselerin bir değer tuzağı potansiyeli taşıdığını düşünen yatırımcılar, otomobil hisselerinin taşıdığı büyük riske rağmen pozisyonlarını koruyor.  Adam Jonas, “Ford ve GM nakit akışları sizi şaşırtabilir.” diyerek açıklamasını tamamladı. Önemli elektrikli üreticilerinden olan General Motors ve Ford’un temmuz ayında gerçekleşecek kapanıştan önce ikinci çeyrek kazançlarını açıklaması bekleniyor. 

Morgan Stanley, GM ve Ford Hisselerine İyimser Bakıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı