Borsa Haberleri

Morgan Stanley Favori Hisselerini Paylaştı!

August 26, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Morgan Stanley Favori Hisselerini Paylaştı!

Morgan Stanley (MS), gelecek yıl boyunca satın alma ya da portföyde tutma amacıyla hisse senedi arayanlar için favori hisselerini derledi. Bankanın listesi, önümüzdeki 12 ay içinde üstün getiriler elde etmeye hazır olduğunu düşündüğü, çoğunlukla orta ile büyük ölçekli isimlerden oluşuyor. 

Araştırmacı Michelle Weaver konuyla ilgili olarak, “Listenin yüksek kaliteli hisse senetlerine yönelik bir önyargısı var. Bu hisseler diğerlerine kıyasla daha pahalı olarak görünse de temel nakit akışına dayalı değerleme ölçütlerine göre daha çekici.” dedi. Listedeki orta ölçekli hisseler fiyat-kazanç bazında 11%, fiyat-satış bazında ise 17% primle işlem görüyor.

Morgan Stanley, Listesinde Amazon ve Ferrari Hisselerine Yer Verdi

Morgan Stanley, perakende ve e-ticarette pazar payı kazanmasını göz önünde bulundurarak Amazon (AMZN)’un ileriye dönük sağlam bir bahis olduğunun altını çizdi. Ayrıca e-ticaret devinin büyümeye ve yatırım yapmaya devam etmesinde, şirketin yüksek kâr marjlı işletmelerinin üretiminin önem taşıdığı belirtildi. Amazon hisseleri ise bugüne kadar 18% düştü ancak üçüncü mali çeyrekte 28% arttı. 

Morgan Stanley

Öte yandan analistler, lüks otomobil üreticisi Ferrari (RACE)’nin yeni müşteriler ve segmentler aracılığıyla büyümeye devam edeceğini öngörüyor. Bank of America (BAC)’ya göre de şirketin elektrikli araç üretimine başlaması marka prestijinin ve kâr marjının artmasında önemli rol oynuyor. Küresel varlık yönetimi firması AllianceBernstein (AB) de analistlerle fikir birliğinde kalarak Ferrari’nin ekonomik durgunluğa karşı hazır olduğunu ifade etti. 

Morgan Stanley, Palo Alto ve Eli Lilly Hisselerinin Üzerinde Durdu

Morgan Stanley, Palo Alto Networks (PANW)’un Wall Street’teki en büyük boğalardan biri olduğunu söyledi. Bununla birlikte şirketin siber güvenlikte attığı adımlarla önümüzdeki iki yıl içinde 100 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşacağını öngördüğünü de belirtti.

Favorilerin sıralandığı listede, önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya potansiyel olarak beş yeni ilaç sürecek olan ilaç üreticisi Eli Lilly (LLY) de yer aldı. Bu yeni ilaçlar, şirketin en üst sıralara çıkmasının yanı sıra faaliyet marjlarını genişletmesini de mümkün kılacak.

Morgan Stanley, Monster Beverage (MNST)’ın da hızlı bir uluslararası büyümeye ve güçlü bir cari değerlemeye sahip olduğunu belirtti. 

Morgan Stanley Favori Hisselerini Paylaştı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı