Borsa Yorumları

Morgan Stanley Favori Hisseler Listesini Güncelledi

Eylül 11, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Morgan Stanley Favori Hisseler Listesini Güncelledi

Morgan Stanley, favoriler listesini güncelleyerek Wall Street’teki en büyük teknoloji isimlerinden bazılarını gelecek yıl için sahip olunacak en iyi hisseler listesine ekledi.

Analist Michelle Weaver’a göre şirketin “Vintage Values” listesi, hisse temellerini nicel analizlerle birleştiriyor. Liste, sadece geçtiğimiz yıl 19,49% getiri sağlayarak S&P 500’ü 9,41 puan geride bıraktı.

Weaver, “Listenin yüksek kaliteli hisselere karşı bir önyargısı var ancak neredeyse tüm çarpanlara dayalı ölçümlerde, özellikle de nakit akışına dayalı temel değerleme ölçütünde, piyasadan daha ucuz olarak gösteriliyor.” yorumunu yaptı.

👀 Dilersen Morgan Stanley’nin güncellenen listesindeki isimlere birlikte bakalım:

  • Keurig Dr Pepper (KDP)
  • Microsoft (MSFT)
  • Nvidia (NVDA)
  • Visa (V)
  • Amazon (AMZN)
  • Alphabet (GOOGL)

🎯 Microsoft’un perşembe günkü kapanışa göre yaklaşık 26% artış anlamına gelen 415 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyan Weaver, şirketin artan yapay zekâ ve bulut hizmetlerinin benimsenmesinden yararlanmaya devam etmek için iyi bir konumda olduğunu belirtiyor.

Microsoft hisseleri, ocak ayından bu yana 39%’un üzerinde yükseldi. 

🎯 Bu sene yaptığı ralliyle piyasanın dilinden düşür(e)mediği Nvidia da listede yer aldı. Çip üreticisi bu yıl 217%’in üzerinde bir artışla S&P 500’ün en iyi performans gösteren şirketi oldu. Yapay zekâya yönelik coşku ve Nvidia’nın yarı iletkenlerine yönelik yüksek talep beklentileri, bu süre zarfında hisseyi destekleyen faktörler oldu.

Morgan Stanley Nvidia’ya 630 dolar seviyesinde hedef fiyat veriyor ve hissenin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyor. Bu da perşembe günkü kapanışa göre hissede önümüzdeki 12 ay içinde yaklaşık 36%’lık bir artışa denk geliyor. Analist, şirketin güçlü veri merkezi segmenti nedeniyle büyümeye devam edeceğine inanıyor.

🎯 Banka ayrıca Google’ın ana şirketi Alphabet’e de listede yer verdi. Morgan Stanley, GOOGL’ın “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu ve 155 dolar seviyesindeki hedef fiyatını koruyor. Bu da şirket hissesinde yaklaşık 15%’lik bir artış ima ediyor. 

Weaver, Alphabet’in yapay zekâ platformu işlevlerini Google arama ve YouTube segmentlerine entegrasyonunu genişletmeye devam edeceğini ve “diğer tekliflerin uzun vadeli büyümenin dayanıklılığına olan güveni artıracağını” belirtiyor. 

🎯 Morgan Stanley’nin önceki listesinde de yer alan e-ticaret devi Amazon için de Weaver şirketin bulut hizmetleri ve Prime üyeliğindeki büyümesini vurgulamaya devam ediyor. 

Banka, Amazon’da hisse başına 175 dolarlık hedef fiyatını ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyor. Söz konusu hedef fiyat, hissenin 27% artabileceğini gösteriyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC