Borsa Haberleri

Morgan Stanley: Ekonomik Görünüm, Zayıf Bilançolara İşaret Ediyor

May 8, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Morgan Stanley: Ekonomik Görünüm, Zayıf Bilançolara İşaret Ediyor

Morgan Stanley analisti Michael Wilson’a göre, ekonomik verilerdeki yumuşak görünüm çoğu analist beklentisinin aksine bilançolardaki güçlü eğilimin zayıflayabileceği sinyallerini veriyor. 

Wilson, “Birçok öncü makro veri, son haftalarda aşağı yönlü hareket etti ve gelecek aylarda güçlü bir performansa işaret etmiyorlar.” yorumunu yapıyor. 

🚀 S&P 500’de listelenen şirketlerin yaklaşık 86%’sı birinci çeyrek bilançolarını açıkladı. Bu şirketlerden 79%’u Wall Street beklentilerini aşarken, Wilson ocak ve şubat ayındaki görece güçlü ekonomik verilerin ve beklentilerdeki düşüşün, bilançoların performansı artıran sebepler olduğunu düşünüyor. 

Birçok analistin bilançolarda artış beklentisinin kârlılıktaki iyileşmelere bağlı olduğunu belirten Wilson, “İşgücü maliyetleri şirketler için sorunlar oluşturmaya ve ekonomik toparlanma gelecek aylarda yavaş seyretmeye devam ettikçe biz de şüpheci tavrımızı koruyoruz.” dedi. 

Morgan Stanley: Ekonomik Görünüm, Zayıf Bilançolara İşaret Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg