Borsa Yorumları

Morgan Stanley, Bilanço Sezonunda Bu Hisselere “AL” Diyor

April 18, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Morgan Stanley, Bilanço Sezonunda Bu Hisselere “AL” Diyor

İlk çeyreğe ilişkin üç aylık sonuçlar peş peşe açıklanmaya devam ederken, Morgan Stanley bilançolarından destek alabilecek bir dizi hisse olduğuna inanıyor. 

Hisse stratejisti Michelle Weaver bir raporunda, “Piyasanın bilançolarda potansiyel bir birinci çeyrek dibini izlediğine, ikinci çeyrekte sıralı bir toparlanmaya ve nihayetinde ikinci yarıda genişlemeye geçeceğine inanıyoruz.” yorumunu yaptı.

Bu çerçevede bankanın üç aylık sonuçlara doğru en iyi hisse seçimleri arasında e-ticaretten yapay zekâya birçok hisse yer alıyor. İşte o isimler:

  • Lazard (LAZ)
  • Corning (GLW)
  • Paccar (PCAR)
  • Seagate Technology (STX)
  • AbbVie (ABBV)
  • Nvidia (NVDA)
  • Amazon (AMZN)

🔎 2024’te şimdiye kadar 70%’in üzerinde yükselen Nvidia, 22 Mayıs’ta üç aylık sonuçları açıklayacak. Analistler, şirketin mali yılın ilk çeyreğinde 24,46 milyar dolarlık gelir üzerinden 5,56 dolarlık hisse başına kâr açıklayacağını tahmin ediyor.

Analist Joseph Moore, şirketin çeyrek boyunca yapay zekâ kaynaklı güçlü talepten faydalanmaya devam ettiğini düşünüyor ve bunun Wall Street’teki bilanço tahminlerinde yukarı yönlü revizyonlara yansıdığını söylüyor: FactSet verilerine göre analistler, Nvidia’ya ilişkin bilanço tahminlerini son üç ayda 17% yukarı yönde revize etti.

Moore, “Nvidia’nın nisan çeyreği için konsensüsü aşmasını ve güçlü tahminler açıklamasını bekliyoruz, bu da bir dizi olumlu hisse başına kâr revizyonu için zemin hazırlıyor.” dedi. 

Nvidia’yı “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak değerlendiren bankanın 1.000 dolar seviyesindeki hedef fiyatı da hâlihazırda güçlü seyreden hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 14% yükselebileceği anlamına geliyor. 

🔎  Yatırımcıların sevdiği bir diğer isim olan Amazon da Morgan Stanley’nin dikkatini çeken isimlerden. Analist Brian Nowak, şirketin “hizmet maliyetini” azaltma konusunda ilerleme göstermesini bekliyor ve bunun daha güçlü kâr ve ileriye dönük tahminler için temel oluşturması gerektiğini söylüyor. 

Amazon, ocak ayından bu yana 19%’luk bir büyüme kaydetti ve şirket 30 Nisan’da üç aylık sonuçları açıklayacak. FactSet anketine katılan analistler, Amazon için 142,6 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 0,83 dolar kâr tahmin ediyor.

Nowak, “Amazon’un Kuzey Amerika ve Uluslararası birim başına hizmet maliyetini düşürmek için birden fazla operasyonel kaldıracı olduğu için maliyet iyileştirmelerinin devam etmesi için alan görüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Analist, hisse için 215 dolar seviyesinde hedef fiyat ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuna sahip. 

Morgan Stanley, Bilanço Sezonunda Bu Hisselere “AL” Diyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC