Apple Haberleri

Morgan Stanley, Apple’ın Notunu Yükseltti: 20 Milyar Dolarlık Platforma Ulaşabilir

June 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley, Apple’ın Notunu Yükseltti: 20 Milyar Dolarlık Platforma Ulaşabilir

Teknoloji devleri arasında yer alan Apple’ın (AAPL) heyecanla beklenen geliştirici konferansı bugün başladı. 

Şirketin yeni bir sanal gerçeklik ürünü duyurması bekleniyor ve Morgan Stanley’e göre bu ürün, Apple için uzun vadede ciddi bir gelir kapısı haline gelebilir. 

Morgan Stanley analisti Erik Woodring, yakın vadede “artırılmış gerçeklik/sanal gerçeklik şirket gelirlerinin 1%’ini oluşturur ancak bu segment uzun vadede Apple için 20 milyar dolarlık bir bilişim platformu haline gelebilir.” yorumunu yapıyor. 

Woodring, konferans öncesi Apple’ın 12 aylık ortalama hedef fiyatını 190 dolara yükseltti. 

🚀 Analiste göre teknolojik iyileştirmeler, artan kullanım senaryoları ve düşük fiyatlı ürünler, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik pazarını 2030’da 100 milyar dolara, 2037’de de 500 milyar dolara taşıyabilir. 

Woodring, “Apple’ın artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklikte mevcut ürün pazarlarında sahip olduğu pazar payını yakalayacağını varsayarsak, bu segment Apple için mevcut toplam gelirin 5-18%’ini oluşturacak şekilde, 20-70 milyar dolarlık bir platform haline gelebilir.” diyor.

Wall Street Apple diyor: Morgan Stanley’nin yanı sıra Jefferies analisti Andrew Uerkwitz de Apple’ın 12 aylık ortalama hedef fiyatını 195 dolardan 210 dolara yükseltti.

Uerkwitz, “Cihazın Apple’ın sahip olduğu çip ve sensör tasarımı eğilimine ağırlık vermesini ve rakip seleflerine kıyasla bir teknoloji harikası olmasını bekliyoruz.” diyor. 

Morgan Stanley, Apple’ın Notunu Yükseltti: 20 Milyar Dolarlık Platforma Ulaşabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, Seeking Alpha