Borsa Haberleri

Morgan Stanley: Amazon Güçlü Görünüyor

June 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley: Amazon Güçlü Görünüyor

Morgan Stanley’e göre Amazon (AMZN)’un bulut işi, teknoloji şirketlerinin büyük bir kısmının yaşadığı harcama kesintilerine karşı dayanıklı görünüyor.

Bankanın Brian Nowak liderliğindeki bir analist ekibi, harcamalardaki yavaşlamanın baş gösteren bir sorun olmasına rağmen, bu durumun en çok küçük özel işletmelerde belirgin olduğunu açıkladı. 

Analize göre, toplam AWS (Amazon Web Services) gelirinin 10%’undan azı, duraklama olasılığı en yüksek olan küçük ve yeni başlayan işletmelerden elde ediliyor. Salı günü yapılan açıklamaya göre de bankanın analistleri, AWS’nin çeşitli ve büyüyen müşteri tabanı ve harcamasının güçlü birikiminden faydalanması gerektiğine inandıklarını belirtti.

Bankanın analizi, başlangıç ​​harcamalarındaki olası bir yavaşlamadan kaynaklanan AWS riskinin, beklenen 2023 FAVÖK’ünün yaklaşık 1-2%’si kadar olması gerektiğini de öne sürdü.

AWS segmentinin dayanıklılığının yanı sıra Amazon’un genişleyen iş girişimlerinde güçlü bir taban oluştuğunun da göz önüne alınması gerekiyor. Bu detay sayesinde Nowak, 175 dolar fiyat hedefi olan Amazon hisselerine “AL” yorumu yapmasının ardından şirketin hisselerin pazartesi günü 103,67 dolardan kapandı.

Morgan Stanley: Amazon Güçlü Görünüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı