Borsa Haberleri

Morgan Stanley, Adobe’de 25% Artış Bekliyor

July 31, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Morgan Stanley, Adobe’de 25% Artış Bekliyor

Morgan Stanley, Adobe’nin (ADBE) yapay zekâ destekli ürünlerden daha fazla faydalanabileceğine inanıyor. 

Morgan Stanley, ADBE’nin notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI”na yükseltti. Şirket hissesi, ocak ayından bu yana 57% değer kazandı ancak bankanın 510 dolardan 660 dolara taşıdığı 12 aylık ortalama hedef fiyatı, şirket hissesinin 25% artabileceğini ima ediyor. 

Analist Keith Weiss, Adobe’nin “partiye geç kalmış” olsa da hâlâ ürün yelpazesindeki yapay zekâ entegrasyonundan kazanç sağlayabileceğini söylüyor.

Weiss, “Daha da önemlisi, Firefly gibi üretici yapay zekâ (GenAI) ürünleri ve amiral gemisi uygulamalarındaki geliştirmeler, Adobe’deki sağlam ürün inovasyonuna olan güvenimizi tazeliyor.” diyor. 

Weiss ayrıca, şirketin 2022-2025 yılları arasında hisse başına yıllık bileşik büyüme oranını 17%’ye çıkarabilecek popüler Adobe Creative Cloud’un da üretici yapay zekâ teknolojisini mevcut iş akışlarına entegre etmek için oldukça iyi konumlandığını belirtiyor. 

Morgan Stanley, Adobe’de 25% Artış Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC