BIST Şirket Haberleri

Moody’s, Türk Hava Yolları (THYAO)’nın Kredi Notunu Açıkladı

October 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Moody’s, Türk Hava Yolları (THYAO)’nın Kredi Notunu Açıkladı

Bugün Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) önemli bir bildirim yapıldı. Bu bildirimde, uluslararası arenada tanınmış kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s’in son kredi derecelendirme raporundan bahsedildi.

💼 Moody’s’ten THYAO’ya Kredi Notu Açıklaması  

Açıklanan bilgilere göre Moody’s, Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) için kredi notunu B3 (durağan) olarak belirledi. Bu not, ülkemizin genel kredi notuyla paralel bir seviyede.

📊 Daha Önceki Derecelendirmeler Ne Diyordu?  

Derecelendirme kuruluşlarından daha önce gelen bilgilere göre S&P, Türk Hava Yolları’nın kredi notunu “B” seviyesinde teyit ederek not görünümünü Türkiye’nin not görünümüyle benzer şekilde “Negatif”ten “Durağan”a yükseltmişti. Bir diğer önemli derecelendirme kuruluşu olan Fitch Ratings de aynı şekilde kredi notunu “B+” olarak belirleyerek not görünümünü “Negatif”ten “Durağan”a yükselttiğini belirtmişti.

Moody’s, Türk Hava Yolları (THYAO)’nın Kredi Notunu Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP