BIST Şirket Haberleri

Moody’s TCMB için Faiz Tahminini Açıkladı

June 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Moody’s TCMB için Faiz Tahminini Açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) para politikası toplantısı için nefesler tutulurken Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s faiz tahmini raporunu yayımladı. 🗃

Moody’s, 20 Haziran tarihli roporunda, Merkez Bankası’nın politika faizini mevduat faizlerine yaklaştırarak 25-30% seviyesine yükseltmesini bekliyor. 📈

Türkiye’nin Kredi Notuna Olumlu Yansır 📊

Kurum, Türkiye’de ekonomi politikalarında beklenen değişikliğin gerçekleşmesi halinde, bunun kredi notu açısından olumlu olacağını açıkladı.

Kredi derecelendirme kuruluşunun yayımladığı raporda, “Ortodoks, kurallara dayalı ve öngörülebilir politikaya geçiş, tartışmasız bir şekilde kredi notu açısından olumlu olur.” değerlendirmesinde bulundu.

Bankacılık Sektörünün Üzerindeki Baskı Kalkabilir 🏦

Moody’s son bir yıl içinde uygulamaya konulan makro ihtiyati tedbirlere değinerek bankacılık sektörünün kârlılığı üzerinde en büyük etkisi olan önlemler başta olmak üzere önlemlerin büyük bölümünün kademeli olarak kaldırılmasının beklendiğini belirtti.

Moody's TCMB için Faiz Tahminini Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Moody’s