Borsa İstanbul

Moody’s 2024’te Türkiye’yi İlk Sıraya Aldı

December 29, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Moody’s 2024’te Türkiye’yi İlk Sıraya Aldı

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s 2024 yılında Türkiye’nin kredi notunu gözden geçirmek için iki tarih belirledi.

Moody’s’in Türkiye için ilk değerlendirme raporunu 12 Ocak 2024’te yayımlayacak. Bu ayrıca kurumun 2024 yılındaki ilk değerlendirmesi olacak. Türkiye için ikinci rapor tarihi ise 19 Temmuz 2024 olarak belirlendi.

15 Aralık’ta Değerlendirme Yapmamıştı

Kurum, 15 Aralık 2023’te Türkiye için öngörülen değerlendirme raporunda, Türkiye’nin kredi notuyla ilgili herhangi bir değerlendirmede bulunmamıştı.

Bu tarihten sonra Türkiye için yaptığı değerlendirmede kurum, not görünümünün “durağan” olduğu hatırlatmasını yaparak Sıkı parasal duruşun sürdürülmesi ve ücret anlaşmalarının TCMB’nin enflasyonu önemli ölçüde düşürme hedefiyle uyumlu olması halinde görünüm pozitife çevrilebilir” ifadelerini kullandı.

Moody’s’in Türkiye için kredi notu ‘durağan’ görünüm ile ‘B3’ seviyesinde bulunuyor. B3 notu ‘Yüksel Spekülatif Düzey’de kalıyor, yatırım olarak da ‘Düşük Düzey’e karşılık geliyor.

Moody's 2024'te Türkiye'yi İlk Sıraya Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim