Borsa Haberleri

MongoDB Hisseleri Neden Yükseldi?

December 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
MongoDB Hisseleri Neden Yükseldi?

Güçlü bir üçüncü çeyrek bilançosu açıklayan ve birçok Wall Street analistinden övgü alan MongoDB (MDB) hisseleri çarşamba günü 23%’ün üzerinde değer kazandı.

● MondoDB (MDB) hisseleri için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu veren ve hisse başına 240 dolarlık bir fiyat hedefi belirleyen Baird analisti Raimo Lenschow, şirketin üçüncü çeyrek sonuçlarının, şirketle ilgili kötümser beklentilerin çoğunu çürütme ve “anlamlı bir kısa pozisyon sıkıştırması” ile sonuçlanma olasılığının yüksek olduğunu kaydetti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Bir araştırma raporunda yorumlarda bulunan Lenschow, “Tartışmaya açık olmakla birlikte, çok yıllık EA (Enterprise Advanced) segmentinden faydalanılan bir çeyrek sonrasında her şeyin kusursuz olmasını bekleyemeyiz. Bununla birlikte, genel anlamda daha iyi seyreden Atlas tüketim eğilimleri, sağlıklı müşteri kazanımları ve çok daha iyi kârlılık gibi faktörler, yatırımcıları birinci sınıf büyüme varlığı statüsü onaylanan bu hisseye geri döndürmeli.” ifadelerini kullandı.

● MongoDB (MDB) için “NÖTR” bir derecelendirme yapan Monness, Crespi, Hardt analisti Brian White, şirketin yeni nesil veri tabanlarından yararlanma noktasında “iyi konumlanmış” olduğunu ve Enterprise Advanced segmentine yönelik ihtiyacın kısmen iyimser olduğunu kaydetti.

MongoDB Hisseleri Neden Yükseldi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha