Borsa Haberleri

Mondi Kağıt ve Ambalaj (MNDTR) 200% Bedelli Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Mondi Kağıt ve Ambalaj (MNDTR) 200% Bedelli Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?
Google News Icon Takip Et

Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj (MNDTR), onaylanan sermaye artırımı neticesinde 349,6 milyon TL olan mevcut sermayesini 1,04 milyar TL’ye çıkaracak.

Sermaye artırımının 699,3 milyon TL’lik kısmı 200% bedelli sermaye artırımı şeklinde gerçekleştirilecek.

Sermaye Artırımı Ne Zaman Gerçekleşecek?

MNDTR 200% oranında bedelli sermaye artırımı 15 Şubat perşembe günü gerçekleştirilecek. Yeni pay alma hakkı (rüçhan hakkı) kullanımı 29 Şubat perşembe gününe kadar devam edecek.

Sermaye Artırımına Katılmak için Son Tarih Var mı?

Sermaye artırımına katılmak isteyen yatırımcılar, en geç 14 Şubat tarihinde MNDTR hissesine sahip olmalılar.

Sermaye Artırımına Katılmak için Ne Yapmalıyım?

Bedelli sermaye artırımı için Midas yatırım hesabında, her hisse başına 1 TL katılma payı ödemesi için gerekli bakiyenin bulunması yeterli olacaktır.

Yeni pay alma hakkı (rüçhan hakkı) ile ilgili daha fazla bilgi için hemen içeriğimizi incele!

Yeni Pay Alma Haklarımı (Rüçhan Kuponları) Kullanmak için Ne Yapmalıyım?

15 Şubat tarihinde Midas yatırım hesabında MNDTR hissesine sahip olan kullanıcılar, 200% oranında MNDTR.R rüçhan kuponu hakkının tanımlandığını yatırımlarında görecek. 

Bedelli Sermaye Artırımı Sonrası Elimdeki Hisse Adedi Ne Olacak?

1 adet Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj (MNDTR) hissene, 200% bedelli gerçekleştiğinde 2 adet hisse daha eklenmiş olacak.

Yeni Pay Hakkımı (Rüçhan Hakkımı) Kullanmazsam Ne Olur?

Yeni pay alma (rüçhan) kuponunun kullanılmaması durumunda, şirketin bedelli sermaye artırımına katılamazsın. Böylelikle bedelliyle eklenecek yeni hisse senetleri alma hakkını kaybedersin.

Böylece, sermaye artırımı sonrasında hisse (pay) senedinin fiyatı düşerken sahip olduğun hisse senetlerinin adedi değişmeyeceği için toplam yatırım büyüklüğünde düşüş gerçekleşir.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu