Borsa Haberleri

Mondelez, Yıl Sonu Beklentilerini Yükseltti

Mondelez, Yıl Sonu Beklentilerini Yükseltti
Google News Icon Takip Et

Mondelez International (MDLZ), güçlü ikinci çeyrek bilançosunun ardından bu yılki organik gelir ve düzeltilmiş kâr beklentisini yükseltti.

Dünyanın en büyük atıştırmalık şirketlerinden biri olan Mondelez; Oreo, Milka, Toblerone gibi hepimizin çok sevdiği çikolata ve bisküvilerin yanı sıra birçok atıştırmalığın üreticisi. Şirket, 150’den fazla ülkede canı arada bir diyetini bozmak isteyenlerin (😈) ilk tercihlerinden biri.

Şirket, hisse başına 0,69 dolar olan analistlerin konsensüs tahminini aşarak ikinci çeyrekte hisse başına 0,76 dolarlık kâr elde etti. Bu, bir yıl önceki hisse başına 0,67 dolarlık kazancın da üstünde.

Mondelez, haziran 2023’te sona eren çeyrekte 8,51 milyar dolar gelir açıkladı ve bu rakam, bir önceki yılın 7,27 milyar dolarlık gelirini aştı. 

Bir çeyrek önce, Oreo bisküvisi üreticisinin hisse başına 0,80 dolar kâr açıklaması beklenirken şirket, 0,89 dolar kâr açıklayarak bu alanda 11,25%’lik bir artış gördü.

Satış öngörüleri sağlam: Chicago merkezli şirket, satışlarında daha önce en az 10% organik büyüme öngörürken, şimdi 2023’ün tamamı için en az 12% organik gelir artışı beklediğini söyledi.

Tek seferlik kalemlerin çıkarıldığı düzeltilmiş kârın da aynı şekilde, ilk öngörü olan 10% yerine en az 12% büyümesi bekleniyor.

Mondelez bu dönemde ayrıca 10,14%’lük gelir artışı gördü.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch, Yahoo Finance