Borsa Haberleri

MoffettNathanson: Shopify, Dönüm Noktasına Ulaşmak Üzere

Temmuz 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
MoffettNathanson: Shopify, Dönüm Noktasına Ulaşmak Üzere

E-ticaret sektörünün biraz arka planda kalan ancak yine de gücünü koruyan şirketi Shopify (SHOP), MoffettNathanson’a göre girişimcilik alanında hayatta kalabilme becerisine paralel olarak bir dönüm noktasına ulaşmak üzere.  

Analist Michael Morton, şirketin 76 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını korurken, SHOP’un “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS”a yükseltti. 

Morton söz konusu güncellemenin, “şu anda fikir birliğinin eksik olduğu iş dünyasında bir dönüm noktası beklentisi anlamına geldiğini” söyledi:

Shopify’ın ileriye dönük olarak kurumsal müşterilerden daha fazla ilgi görmesini beklediğimiz için niyetimiz bu. Daha da iyisi, ilk işaretler işletmelere geçişin çoktan başladığını gösteriyor.

Morton, şirketin daha büyük satıcılar için daha fazla kaynağa sahip özel bir sistem olan Shopify Plus’ı kurumsal e-ticaret için daha cazip bir çözüm haline getirerek yaptığı ürün iyileştirmelerine dikkat çekti.  Analist, şimdi ise şirketin “kurumsal bir dönüm noktasının ilk aşamalarında” olduğuna inanıyor. 

Shopify hisseleri, yılbaşından bu yana 89% değer kazandı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti