Borsa Haberleri

Moderna Hisseleri Neden Düştü? Pfizer’ın Pozitif mRNA Beklentileri

December 13, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Moderna Hisseleri Neden Düştü? Pfizer’ın Pozitif mRNA Beklentileri

Moderna, rakibi Pfizer (PFE)’in mRNA tabanlı aşı ruhsatı hakkında iyimser öngörülerde bulunmasının ardından pazartesi işlemlerinde 7% değer kaybetti.

Pfizer, mRNA aşıları için 2030 yılına kadar 10-15 milyar dolarlık bir ticari pazar fırsatı gördüğünü açıkladı. Comirnaty COVID-19 aşısı ve bunun yanı sıra geliştirilmekte olan diğer mRNA aşılarının grip ve zona hastalıklarına yönelik olduğu bildiriliyor.

● Geliştirme sürecinde son aşamaya giren Moderna (MRNA); grip, respiratuvar sinsityal virüs (RSV) ve sitomegalovirüs (CMV) için mRNA aşılarına sahip.

Moderna Hisseleri Neden Düştü? Pfizer’ın Pozitif mRNA Beklentileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha