Borsa Haberleri

Mobileye, Halka Arz Sonrası İlk Bilançosunu Açıkladı!

December 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Mobileye, Halka Arz Sonrası İlk Bilançosunu Açıkladı!

Ekim ayında halka açılan Mobileye (MBLY), açıkladığı ilk çeyrek bilançosunda gelir ve kazanç tahminlerini aştı. Intel (INTC) ise, otomobil üreticilerinden gelen otonom sürüş teknolojisine yönelik güçlü talepten yararlandı.

● Açılış öncesi işlemlerde yaklaşık 2% artışla 31 dolara ulaşan şirket hisseleri, sonrasında cari çeyrek için beklentilerin çok üzerinde bir kazanç açıklaması yaptı.

● Güvenlik özelliklerini destekleyecek yardımcı sürüş kabiliyetlerinin araçlara entegre edilmesine yönelik baskılar, otonom sürüş teknolojisinin daha geniş kitleler tarafından benimsenmesine yol açarak Mobileye gibi şirketlere yardımcı oldu.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

Mobileye’ın toplam geliri, 1 Ekim itibarıyla sona eren üçüncü çeyrekte 38% artarak 450 milyon dolara ulaştı. Analistlerin beklentisi 447 milyon dolar seviyesindeydi.

● Bununla birlikte net zarar 26 milyon dolardan 45 milyon dolara yükseldi.

● Dördüncü çeyrek gelirinin 527-545 milyon dolar bandında olacağı öngörülüyor. Analistlerin söz konusu çeyreğe ilişkin beklentisi 483,7 milyon dolar seviyesinde kalıyordu.

● Müşterileri arasında BMW, Nissan ve Volkswagen’in de yer aldığı ve Nasdaq borsasında 26 Ekim günü işlem görmeye başlayan Mobileye, ilk halka arzında 861 milyon dolar toplamıştı. Hissenin 21 dolar olarak belirlenen halka arz fiyatı 45% artarak şirket değerini 24,45 milyar dolara çıkarmıştı.

Mobileye, Halka Arz Sonrası İlk Bilançosunu Açıkladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters