Borsa Haberleri

MobilEye, 46 Milyonluk Çip Siparişi Aldı

April 17, 2024 • 2 dakika okuma süresi
MobilEye, 46 Milyonluk Çip Siparişi Aldı

İsrailli otomotiv teknoloji şirketi Mobileye (MBLY), otomobilleri daha güvenli ve daha kolay sürülebilir hale getirmek için yarışan araç üreticilerine önümüzdeki birkaç yıl içinde teslim edilmek üzere 46 milyon adet EyeQ6 Lite destekli sürüş çipi siparişi aldığını açıkladı.

Mobileye’ın iş stratejisi ve geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Nimrod Nehushtan’a göre, Mobileye EyeQ6 Lite’ı dünyanın tüm büyük pazarlarında satıyor ve bu teknolojiye sahip otomobiller bu yılın ortasında piyasaya sürülecek.

Nehushtan Reuters ile yaptığı söyleşide “46 milyon, bugüne kadar kazandığımız EyeQ6 Lite iş miktarını temsil ediyor. Dolayısıyla bu iş büyüyecek ve önümüzdeki birkaç yıl içinde yaygınlaşacak.” diyor.

Çip, önceki nesline kıyasla 4,5 kat daha fazla hesaplama beygir gücü sunuyor ve Taiwan Semiconductor Manufacturing’in (TSM) 7 nanometre süreci ile üretiliyor.

Mobileye, gizlilik anlaşmalarına bağlı olduğu için EyeQ6 müşterilerinin isimlerini açıklamadı. Ancak şirket, Porsche ve Volkswagen’ı (VWAGY) müşterileri arasında sayıyor.

MobilEye, 46 Milyonluk Çip Siparişi Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters