Borsa Yorumları

Mizuho’nun Nisanda “AL” Dediği Hisseler

April 8, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Mizuho’nun Nisanda “AL” Dediği Hisseler

Yatırım şirketi Mizuho, nisan ayı için favori hisselerini açıkladı. Yüksek profilli bazı isimleri listede tutmaya devam eden analistler, çeşitli sektörlerden yeni isimlere de yer vermiş. 

Wall Street şirketinin nisan ayı için güncellenen listesinde ev ürünleri, mobilya, seyahat ve teknoloji gibi altı sektörden yeni hisseler yer aldı. 

Öte yandan Mizuho, Nvidia’yı (NVDA) bazı yatırımcıların yapay zeka çip üreticisinin gösterişli yükselişinden sonra görünümü hakkında daha az emin olduğu bir zamanda en iyi seçim olarak tutmaya devam etti. 

Ancak analistler, yapay zekânın poster çocuğuna karşı, hissenin son dönemlerdeki güçlü yükselişinin ardından biraz şüpheci bir konum aldı. Örneğin geçen hafta Piper Sandler, Nvidia’yı model portföyünden çıkardı ve S&P 500’de bir düzeltme görülebileceğinden endişe duyduğunu söyledi.

Wall Street’in gelecek aylardaki performansına ilişkin bekle ve gör modu süredursun, Mizuho nisan ayı için aşağıdaki hisseleri favorileri olarak değerlendiriyor:

  • Intuit (INTU)
  • LivaNova (LVN)
  • Sarepta Therapeutics (SPRT)
  • Intra-Cellular Therapies (ITCI)
  • Energy Transfer (ET)
  • Wayfair (W)
  • Lowe’s Companies (LOW)
  • Carnival (CCL)

⚒️ Lowe’s, Mizuho’nun özellikle yükseliş potansiyeli olduğuna inandığı bir isim. Analist David Bellinger, Kuzey Carolina merkezli perakendecinin “ev geliştirme talebi toparlanırken, bu süreçte görülen büyük ve çift haneli kazanç artışıyla kararlı bir şekilde iyi konumlandığını” düşünüyor.

Mizuho’nun LOW için belirlediği ve önümüzdeki 12 ay içinde 16%’lık bir artış ima eden hedef fiyatı, Wall Street analistlerinin konsensüsünün de yaklaşık 10% üzerinde. 

🛢️ Mizuho’nun Wall Street’in geri kalanına kıyasla daha olumlu yaklaştığı bir diğer yeni şirket ise Chevron. Enerji devi, geçtiğimiz ay rakiplerinin altında bir performans gösterdi.

Ancak analist Nitin Kumar, yatırımcıların endişelerine rağmen Hess (HES) satın alımının önümüzdeki dönemde tamamlanmasını ve hisse için bir katalizör görevi görmesini bekliyor.

Kumar’ın Chevron için belirlediği 200 dolarlık hedef fiyat, hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 20%’nin üzerinde yükselebileceğine işaret ediyor. 

💾 Öte yandan teknoloji devi Nvidia, Mizuho’nun favori seçimi olmaya devam ediyor. Analist Vijay Rakesh, yarı iletken üreticisinin önümüzdeki beş yıl içinde 10 kat büyüyecek bir pazarda liderliğini korumasını bekliyor. 

Mizuho’nun Nisanda “AL” Dediği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC