Borsa Yorumları

Mizuho’nun Mayıs Ayı Favorileri

May 6, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Mizuho’nun Mayıs Ayı Favorileri

Mizuho, favoriler listesini mayıs ayı için güncelleyerek, altı farklı sektörde faaliyet gösteren şirketleri içeren hisse sepetine üç yeni isim ekledi. 

Listede teknolojiden sigortaya, sağlıktan finansal ödemelere çeşitli alanlarda bankanın lider olarak gördüğü isimler yer aldı. 

Lafı hiç uzatmadan Mizuho’nun güncellenen listesine ve detaylara birlikte bakalım:

  • Universal Health Services (UHS)
  • EyePoint Pharmaceuticals (EYPT)
  • Block (SQ)
  • Nvidia (NVDA)
  • Carnival (CCL)
  • Microsoft (MSFT)
  • Lowe’s (LOW)
  • Wayfair (W)
  • Amazon (AMZN)
  • First Solar (FSLR)

🏥 Hastane işletmecisi Universal Health Services hisseleri, 2024 yılında şimdiye kadar 11%’den fazla artış gösterdi ancak analist Ann Hynes’ın 200 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, hissede 18%’lik bir artış ima ediyor.  

Mizuho’nun söz konusu hedef fiyatı, Wall Street konsensüsünün 5,3% üzerinde ve bu da bankanın UHS konusunda diğer analistlere göre daha iyimser bir konumda olduğuna işaret ediyor.

Hynes, premium işgücü eğilimlerindeki ve hizmet karışımındaki iyileşme nedeniyle şirketin 2024 kazançlarında potansiyel bir iyileşme görüyor:

UHS iki segmentte faaliyet gösteriyor: Akut Bakım ve Davranışsal Sağlık. Her iki segmentin de önümüzdeki 12-24 ay içinde talep artışı ve işgücü baskılarının hafiflemesiyle anlamlı bir marj genişlemesi fırsatından yararlanması gerektiğine inanıyoruz.

👁️ Mizuho’nun mayıs ayı için en iyi seçimi, listeye yeni eklenen EyePoint Pharmaceuticals oldu. Analist Graig Suvannavejh’in 39 dolarlık hedef fiyatı, hisselerin geçen haftaki kapanışına göre 90%’ın üzerinde bir artış ima ediyor.

Analist, EyePoint’in öncü varlığı Duravyu’yu önemli bir katalizör olarak işaret etti. İntravitreal implantın, retina hastalıklarının tedavisinde yeni bir standart haline gelebileceğini düşünen Suvannavejih, “Özellikle, rekabetin ortasında, EYPT’yi sınıfının en iyisi bir isim olarak görüyoruz.” yorumunu yapıyor.

💰 Bankanın bu ay listeye eklenen son yeni üyesi finansal hizmetler şirketi Block oldu. Analist Dan Dolev’in 106 dolarlık hedef fiyatı, Wall Street konsensüsünün 13% üzerinde. Ayrıca bu hedef fiyat, hisselerin önümüzdeki 12 ay içinde mevcut seviyelerinden 50% yükselebileceğini gösteriyor.

Block hisseleri bu yıl şimdiye kadar 9% değer kaybetti. Ancak Dolev, Block’un 2024 yılında brüt kârda 20%’nin üzerinde bir büyüme kaydedebileceğini düşünüyor, ki bu da şirketin şu anki beklentisi olan 15%’ten daha yüksek.

Dolev, “Ayrıca, yönetimin maliyet kontrolü konusunda yenilenmiş bir odağı var. Bu, beklenenden daha güçlü üst düzey büyüme ile birleştiğinde, öngörülere kıyasla sağlıklı FAVÖK seviyeleri sunabilir.” yorumunu yapıyor.

Mizuho’nun Mayıs Ayı Favorileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC