Borsa Haberleri

Mirati Therapeutics Yine Yükselişte!

November 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Mirati Therapeutics Yine Yükselişte!

Kanser ilacı üreticisi Mirati Therapeutics (MRTX), büyük ilaç şirketlerinin ilgisini çektiğine ve devralınma önerileri geldiğine dair haberler üzerine gerçekleşen salı günkü 15%’lik tırmanışının ardından 4,5% daha yükseldi.

● J.P.Morgan analisti Eric Joseph çarşamba günü kaleme aldığı bir bilgilendirme yazısında, muhtemel bir devralma durumunda Mirati (MRTX) hisselerinin 185-200 dolara yükselebileceğini belirtti. Merck (MRK), Pfizer (PFE), Bristol-Myers (BMY) ve AstraZeneca (AZN) potansiyel alıcı adayları arasında gösteriliyor.

● Mirati (MRTX) için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” görünümü ve 94 dolarlık bir fiyat hedefi belirleyen Joseph, “Ortada bu kadar potansiyel alıcı varken rekabetçi bir dinamiğin oluşması bizi şaşırtmayacaktır!” ifadelerini kullandı.

● Bloomberg salı günü yaptığı haberde, Mirati’nin (MRTX) muhtemel bir satış da dahil olmak üzere stratejik alternatifleri bir süredir değerlendirdiğini açıklamıştı. Henüz resmi bir teklif olmadığından, ufukta bir satış anlaşması da yok.

● Potansiyel alıcılar, ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin Mirati hakkında önümüzdeki ay açıklaması beklenen akciğer kanseri tedavisi Adagrasib ile ilgili verileri bekliyor.

● BMO analisti Evan Seigerman salı günü, bir devralma gerçekleşmesi halinde Mirati (MRTX) hisselerinin 200 dolara kadar yükselebileceğini aktardı.

● Bu satış olasılığı, Mirati (MRTX) de dahil olmak üzere bazı şirketler arasından potansiyel alım hedefleri belirlemeye çalışan Merck (MRK) hakkında bir haberin ekim ayında Financial Times’ta yayımlanmasının ardından gündeme gelmişti. Merck pazartesi günü, kemik iliği hastalıkları konusunda araştırmalar yapan biyoteknoloji şirketi Imago BioSciences’ı (IMGO) 1,35 milyar dolara satın almak üzere anlaşmaya varmıştı.

Mirati Therapeutics Yine Yükselişte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha