BIST Şirket Haberleri

Migros, Eylül Ayında 35 Yeni Mağaza Açtı

October 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Migros, Eylül Ayında 35 Yeni Mağaza Açtı

Migros, yaptığı son KAP açıklaması ile eylül ayında toplamda 35 yeni mağazanın kapılarını müşterilerine açtığını duyurdu. Bu mağazaların detayları ise şöyle sıralandı:

– 16 Migros 

– 13 Migros Jet 

– 1 Macrocenter

– 5 Mion (Kozmetik mağazacılığı)

📊 Migros’un Büyüme Rakamları

Migros, 30 Eylül 2023 itibarıyla mağaza sayısını 3.205’e çıkararak oldukça etkileyici bir büyüme sergiledi. Ayrıca toplam net satış alanı da 1 milyon 897 bin metrekare olarak açıklandı.

💹 Finansal Başarı

2023’ün ilk yarısında Migros, 60,1 milyar TL hasılat elde ederek bir önceki yıla kıyasla 113%’lük bir artış yakaladı. Bu artış, şirketin dönem sonu kârını da etkiledi. Kâr oranı, 244%’lük bir sıçrama ile 2,08 milyar TL’ye ulaştı.

Migros, Eylül Ayında 35 Yeni Mağaza Açtı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP