Bültenler

Migros, 25 Mağaza için Devir Sözleşmesi İmzaladı

Kasım 8, 2021 • 2 dakika okuma süresi
Migros, 25 Mağaza için Devir Sözleşmesi İmzaladı

Migros (MGROS)’un, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yaptığı açıklamada; stratejik hedefleri doğrultusunda, Ay-Mar Ticaret Limited Şirketi’nin Trabzon ve Giresun illerinde işlettiği 25 adet mağazasının kiracılık hakkını, kira sözleşmelerini ve sabit kıymetlerini devralacağını bildirdi.

Ay-Mar ve Migros arasında devir sözleşmesi imzalandı. Fakat açıklamanın devamında, 25 mağaza içerisinden devir şartlarını yerine getiremeyen mağazaların devrinin gerçekleşmeyeceği belirtildi.

Devir işlemine izin alınması için, bugün (8 Kasım 2021) Rekabet Kurumu’na başvuru yapıldı. 25 mağazanın devir işlemleri Rekabet Kurulu’nun izni sonrası gerçekleşecek.

🏃 Bir Adım Gerisi

  • Rekabet Kurumu’nun geçtiğimiz haftalarda haksız rekabet kapsamında Migros’a kestiği ceza sonrası, şirketin İcra Kurulu Başkanı Özgür Tort, cezanın ayçiçek yağından dolayı kesildiğini fakat Migros’un ayçiçek yağını o dönemde zararına sattığını açıkladı.
  • Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, Rekabet Kurumu tarafından zincir marketlere kesilen 2,7 milyar liralık rekor cezanın fahiş fiyat artışından değil, kartelleşme suçundan verildiğini ve her şeyin usulüne uygun olduğunu belirtti.

👀 MGROS N’apıyor?

Geçtiğimiz hafta %2,05 yükselen MGROS, ekim ayında %11,68 değer kazandı.

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Migros İcra Kurulu Başkanı Tort: Rekabet Kurumu tarafından kesilen ceza tüketiciye yansıtılmayacak

Rekabet Kurumu Başkanı Küle: Zincir marketlere verilen ceza kartelleşme suçundan verildi

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti