Midas’ta Günler Uzuyor: Uzatılmış İşlem Saatleri Şimdi Midas’ta!

Haziran 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Midas’ta Günler Uzuyor: Uzatılmış İşlem Saatleri Şimdi Midas’ta!

Sen de çok iyi biliyorsun ki piyasaların gecesi gündüzü yoktur. Mesela dünyadaki hemen hemen her şirket bilanço, yatırım vb. gibi önemli açıklamaları genelde piyasalar açılmadan önce veya piyasa kapanışından sonra yapıyor. Bu açıklamalar doğal olarak hisseleri piyasa saatleri dışında da etkileyebiliyor. 

İşte bu yüzden artık Midas yatırım hesabınla Amerikan borsalarında piyasa öncesi ve sonrası saatlerde de limit emir vererek potansiyel yatırım fırsatlarını yakalayabilirsin.

Şunu Bi’ netleştirelim: “Uzatılmış İşlem Saatleri Nedir?”

Yurt dışında “Pre-market” ve “post-market” olarak bilinen bu saatler, piyasa saatleri öncesindeki ve sonrasındaki zaman dilimini gösterir. Bazı özel durumlarda, şirketlerin bilanço veya yatırım açıklamaları gibi önemli haberlerle şirket hisseleri bu saatlerde artış veya azalış gösterebilir.

“Uzatılmış İşlem Saatleri” ile piyasa öncesi saatler 11.00-16.30 ve piyasa sonrası saatler 23.00-03.00 arasında da yatırımlarına devam edebilirsin.

Yani 11.00 ile 03.00 saatleri arasında tam 16 saat boyunca ABD borsalarında işlem yapabilirsin.

Midas Yatırım Hesabın ile Uzatılmış İşlem Saatlerinde;

  • Ekstra işlem ücreti ödemezsin.
  • Limit emir vererek al-sat yapabilirsin.
  • Piyasa öncesi ve sonrasında potansiyel yatırım fırsatlarını yakalayabilirsin.

Nasıl İşlem Yapabilirsin?

Piyasa saatlerinde al-sat işlemlerini nasıl yapıyorsan, Uzatılmış İşlem Saatlerinde de işlemlerini aynı şekilde gerçekleştirebilirsin. Üstelik verdiğin limit emirlerin piyasa saatlerinde mi yoksa uzatılmış işlem saatlerinde mi geçerli olmasını istediğini de belirleyebilirsin.

Uzatılmış İşlem Saatlerinde, işlem yapmak istediğin hissenin detay sayfasına geldiğinde, hissenin o günkü kapanış fiyatını ve o anki güncel fiyatını aynı ekranda görüp kolayca işlem yapabilirsin.