Midas’ın Kullanıcı Sayısı 500 Bini Aştı!

Midas’ın Kullanıcı Sayısı 500 Bini Aştı!
Google News Icon Takip Et

2022 yılında siz Midaslılar sayesinde, heyecan verici pek çok gelişme oldu. Özellikle Borsa İstanbul ve ABD borsalarının tek platformda buluşması tüm Midaslılar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı ve kullanıcı sayımız günbegün katlanarak arttı. 100 kişiyi aşan takımımız ve sizlerle birlikte pek çok hedefimize ulaşıp birbirinden değerli projeleri hayata geçirdik. Ama 2022’ye geri dönüp şöyle bir baktığımızda çok daha fazlasının olduğunu görüyoruz!

Midas’ın Kullanıcı Sayısı 500 Bini Aştı!

Neler mi oldu?

Midas yatırım hesapları ile hem BIST’te hem de Amerikan borsalarında kolayca yatırım yapan Midaslı sayısı bir yılda 10 katına çıkarak 500 bine ulaştı. Bir diğer deyişle, Türkiye’de zahmetsiz, kolay ve güvenle yatırım yapan 500 binden fazla Midaslı oldu.

ABD borsalarına 1,5 dolar* işlem ücretiyle yatırım yapabilen, Borsa İstanbul’da yıl sonuna kadar komisyonsuz işlem yapan Midaslıların işlem hacmi ise tam 27 katına çıktı.

Midaslılardan aldığımız geri bildirimlerle uygulamamızda pek çok geliştirme yaptık. Uygulama içinde dolar alım-satım imkanı sunarak ABD borsaları ve Borsa İstanbul’da işlem yapmayı kolaylaştırdık. Ara yüzümüzü geliştirmeye ve beklentiler doğrultusunda iyileştirmeler yapmaya her gün devam ediyoruz. Herkesin kolayca yatırım yapmasını sağlayabilmek adına Midas Akademi’de farklı okuryazarlık seviyelerindeki kullanıcılarımıza özel içerikler hazırlıyor, tüm yatırımcıların güncel finansal haberlere kolayca ulaşmasını sağlamak için Midas’ın Kulakları’nı her gün daha da zenginleştiyoruz. Midas+ Youtube kanalı ve Midas Podcast’te birbirinden değerli konuk ve içeriklerle yatırımı bir keyfe dönüştürmeye çalışıyoruz.

Hal böyle olunca 500 bin Midaslının sevgisini kazanmakla kalmıyor, farklı platformlardan da takdir toplamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2022’de Fast Company Türkiye dergisi tarafından belirlenen Startup 100 listesinde 4. sırada yer aldık.

Kısaca özetlemek gerekirse, 2022 bizim için başarılarla dolu unutulmaz bir yıl oldu. Bundan sonrası için de hedeflerimiz oldukça büyük. Çünkü sırada yeni alternatif yatırım araçları ve pek çok yeni proje var!

CEO’muz Egem Eraslan da 2022 başarılarını ve gelecek hedeflerini şu sözlerle özetliyor: “Kullanıcılarımızın tüm yatırım ihtiyaçları için tek platform olma yolunda ilerliyoruz. Bugün hisse alım satımını en zahmetsiz ve avantajlı şekilde yapabileceğiniz platform olmak için çalışıyoruz. 2022 yılı Midas için çok hızlı geçti, ABD borsalarının yanında artık Borsa Istanbul hisselerinin de Midas’a gelmesi büyüme yolculuğunun en önemli kilometre taşlarından biri. Her iki borsaya da çok rahat ve hızlı şekilde yatırım yapabiliyorsunuz. Önümüzdeki dönemde kripto para, değerli maden ve yatırım fonları gibi alternatif yatırım araçlarını platformumuza ekleyerek tüm yatırım ihtiyaçlarınız için tek platform olma hedefimize doğru ilerlemeye devam edeceğiz. 2023 yılında kullanıcılarımıza sunacağımız yeniliklerle uygulamamızı daha çok kişiyle buluşturacak ve tüm kullanıcılarımıza daha iyi hizmet sunmak için elimizden geleni yapacağız. Bizi tercih eden 500 bin kullanıcımızın her birine müteşekkiriz.

Bu yıl yaşadığımız rekor büyümenin ardında işini büyük bir özveriyle yapan 100’den fazla ekip arkadaşımızın yanı sıra öneri ve yorumlarıyla Midas’ın gelişimine katkı sağlayan yüz binlerce Midaslı var! Her birinize sonsuz sevgi ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Birlikte çok daha iyi işler başaracağız.