Borsa Haberleri

Midas’a 45 Milyon Dolarlık Rekor Yatırım! 

April 22, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Midas’a 45 Milyon Dolarlık Rekor Yatırım! 

Türkiye’de oyunun kurallarını değiştiren yenilikçi bir yatırım uygulaması olarak, global ölçekte bir etki yaratmanın mutluluğunu yaşıyoruz! Global yatırımcılardan 45 milyon dolarlık rekor “Seri A” yatırımı alarak Türkiye’nin en büyük erken aşama yatırımını alan finansal teknoloji şirketi olduk!

Haberlerimiz yalnızca bununla da kalmıyor tabii. 45 milyon dolarlık bu yeni yatırımla birlikte kullanıcılarımıza kripto varlıklar ve yatırım fonlarına da masrafsız ve kolay şekilde yatırım yapma fırsatını da çok yakın bir zamanda sunmaya hazırlanıyoruz.

Midas’a 45 Milyon Dolarlık Rekor Yatırım! 

Yatırım Haberimiz, Dünya Çapında da Yankı Uyandırdı! 

45 milyon dolarlık bu rekor yatırım haberi; global ekonomide resesyonun konuşulduğu, finansal istikrar açısından kritik bir dönemde gerçekleşti. Zor bir dönemde alınmış olması itibarıyla sektör açısından da oldukça değerli olan bu yatırım, dünya çapında da yankı uyandırdı. Dünyanın en büyük teknoloji borsası olan ABD merkezli Nasdaq, Times Meydanı’nda dev ekrandan bu yatırım haberi için Midas’ı kutladı.

Global Şirketler Yatırım Turunda Buluştu!

Global çapta finansal teknolojiler alanındaki önemli şirketlerin yatırımcısı olarak dikkat çeken Kanada menşeli Portage Ventures, 45 milyon dolarlık rekor yatırım turumuza liderlik etti. Turdaki diğer yeni yatırımcımız ise Dünya Bankası’nın yatırım kolu IFC oldu. Ayrıca dünyaca ünlü mevcut yatırımcılarımız Spark Capital, Earlybird Digital East Fund ve Revo Capital da bu turda yatırımlarını yineleyerek bize olan güvenlerini tekrar göstermiş oldu. 

Seri A turuna liderlik eden Portage Ventures Kurucu Ortağı Paul Desmarais III iseMidas, Türkiye’nin finans dünyasındaki dönüşüm trendine liderlik ediyor. Portage olarak yenilikçi finansal teknolojilere global ölçekte yatırım yapıyoruz. Yeni finansal teknolojilere açık bir bölgede Midas’ın dönüşüm ve inovasyona öncülük etmeye hazır olduğunu düşünüyoruz. Midas’ın yolculuğunun bir parçası olmaktan ve Türkiye’deki kullanıcıların yatırım araçlarına erişimi konularında bu güçlü ekibi desteklemekten büyük memnuniyet duyuyoruz.” sözlerini bizlerle paylaştı.

CEO’muz Egem Eraslan’dan Mesaj

Bu yatırım ile Midas’ın tüm yatırım ihtiyaçları için tek mobil uygulama olma yolundaki kararlılığımızı tekrar gösterdiğimizi düşünüyorum. Dünyanın en büyük fonlarının da Midas’a bu denli büyük bir yatırım yapması, Midas’a duydukları güveni gösteriyor. Siz kullanıcılarımızın tüm yatırım ürünlerinde en düşük komisyonlara ve en pürüzsüz deneyime sahip olması en büyük amacımız. Önümüzdeki günlerde Türk ve Amerikan borsalarının yanı sıra kripto varlık ve TEFAS fonlarına da Midas üzerinden yatırım yapabileceksiniz. Bu yatırımın bize sağladığı destek ile Türkiye yatırım ekosistemindeki dönüşümü hızlandıracağız.”

Not: Bu yatırıma ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu ve Rekabet Kurulu başvuru ve onay süreçleri devam etmektedir. Tamamlandığında TTSG ve KAP’ta gerekli duyurular yayınlanacaktır.