Bültenler

Midas ile Piyasa Öncesi – 2 Eylül 2021

September 2, 2021 • 3 dakika okuma süresi
Midas ile Piyasa Öncesi – 2 Eylül 2021

🦅 Kuş Bakışı Piyasalar

Dow Jones

35,312 (-0.14%)

S&P 500

4,524 (+0.03%)

Nasdaq

15,309 (+0.33%)

Merhaba Midaslı! ☀️

Yepyeni bir güne daha başlarken umarız her şey yolundadır. Bugün yeni bir bültenle karşında olmanın heyecanını yaşıyoruz! Bundan sonra her gün saat 13.00’te piyasalar açılmadan önce, takip etmek isteyeceğin önemli haber başlıklarını seninle paylaşacağız.

Eylül ayının ilk gününü geride bırakırken, Nasdaq endeksi %0,3 daha yükselerek rekor tazeledi. Apple (APPL; 152,51 dolar), Alphabet (GOOG; 2916,84 dolar) ve Facebook (FB; 382,05 dolar) ise, dün itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıktılar.

Bugünün geri kalan başlıkları ise şöyle:

 1. AbbVie’nin ilacına FDA’dan etiket talebi geldi.

 2. Google, elektronik cihazlarında kendi ürettiği işlemcileri kullanmayı planlıyor.

 3. Robinhood’a, kullanıcılarının ödemelerini erkenden almalarını sağlayan yeni bir özellik geldi.

💊 AbbVie’ye FDA Engeli… Gıda ve İlaç Departmanı (FDA), ilaç üreticisi AbbVie’nin (ABBV) artrit tedavisi için ürettiği Rinvoq adlı ilacına “kalp için riskli” olduğuna yönelik uyarı etiketinin yerleştirilmesini talep etti. FDA’nın bu kararı, Pfizer (PFE)’ın artrit ilacı olan Xeljanz ile ilgili verilere dayanıyor. Söz konusu iki ilacın da kan pıhtılaşması ve kalp sorunlarıyla ilgili riski arttırdığı tespit edilmişti.

Haberin çıkmasının ardından ABBV hisseleri %7,06 düşerek çarşamba gününü 112,26 dolardan kapattı.

💻 Alphabet, Apple’ın İzinde… Google (GOOGL), Nikkei Asya’dan gelen bir rapora göre Chromebook ve tablet bilgisayarları için kendi tasarladığı yarı iletken çipleri kullanmayı planlıyor. Şirket ayrıca bir sonraki telefonu Pixel 6 için ilk kez kendi işlemcilerini kullanacağını açıklamasının ardından, Pixel akıllı telefonları ve diğer cihazları için kendi çiplerini tasarlama çabalarının arttırdığı da bildirildi.

GOOGL hisseleri son bir haftada %2,32 artış göstererek, 2.904,31 dolardan işlem görüyor.

💸 Robinhood, Paypal’e Kafa Tutuyor… Robinhood (HOOD), PayPal (PYPL) ve türevi dijital ödeme şirketlerinin yanında bazı bankalarla da rekabeti arttırarak, kullanıcılarının maaşlarını iki gün önceden doğrudan uygulama içerisinden almalarını sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Özellik ilk defa şirketin iOS uygulamasının beta sürümünde ortaya çıktı. (Bloomberg)

Bloomberg’in haberinin ardından HOOD hisseleri %6,3 yükselerek 47,12 dolara kadar artış gösterdi.

👀 Bi’ Gözümüz Üzerinde

 • Hewlett Packard Enterprise (HPE), bugün piyasalar kapandıktan sonra 2. çeyrek sonuçlarını açıklayacak. (Beklenti EPS: 0,42)

 • DocuSign (DOCU), bugün piyasalar kapandıktan sonra 2. çeyrek sonuçlarını açıklayacak. (Beklenti EPS: 0,40)

📌 Bu Bültende Adı Geçen Hisseler

 • Apple (APPL)

 • Facebook (FB)

 • Google (GOOGL)

 • AbbVie (ABBV)

 • Robinhood (HOOD)

 • Paypal (PYPL)

 • Hewlett Packard Enterprise (HPE)

 • DocuSign (DOCU)