Borsa Haberleri

MicroStrategy’den Yeni Yapay Zekâ Hizmeti

Mart 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
MicroStrategy’den Yeni Yapay Zekâ Hizmeti

MicroStrategy (MSTR), MicroStrategy Auto adı verilen ve bir kuruluştaki herkese iş zekâsı sunmak için kolaylaştırılmış bir yol sunan özelleştirilebilir bir yapay zekâ botunu piyasaya sürdü.

Kurumsal analitiği daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan Auto, üretici yapay zekâ tarafından destekleniyor ve MicroStrategy ONE kütüphanesinde bağımsız bir uygulama olarak kullanılabiliyor ya da üçüncü parti uygulamalara yerleştirilebiliyor.

Bu özellik, içgörü elde etmek için bir gösterge tablosu kullanmanın karmaşıklığını ortadan kaldırıyor ve kullanıcılar sıradan bir dilde bilgi isteyerek iş zekâsını iş karar verme sürecine dahil etmeyi zahmetsiz hale getiriyor.

MicroStrategy baş ürün sorumlusu Saurabh Abhyankar, “MicroStrategy AI’a eklenen Auto ile müşterilerin dakikalar içinde özel yapay zekâ botları oluşturmasını ve dağıtmasını sağlıyoruz. Ancak bu sadece bir başlangıç. MicroStrategy AI için her kuruluşun Her Yerde Zeka vizyonumuzdan yararlanmasına yardımcı olacak düzinelerce yeni özelliğimiz var.” diyor.

MicroStrategy, yapay zekâ destekli kurumsal analitik yazılım ve hizmetleri sağlayıcısı olmasına rağmen, ağırlıklı olarak Bitcoin pozisyonuyla tanınıyor. Yönetim kurulu başkanı Michael Saylor liderliğindeki şirket, 18 Mart itibariyle Bitcoin varlıkları için toplam 7,53 milyar dolar ödedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti