Borsa Haberleri

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı 13 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

April 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı 13 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Kripto para birimleri piyasasının yakından takip ettiği Bitcoin yarılanmasının tamamlanmasıyla görünüşe göre bazı isimler kâr toplama yolunda.

Portföyündeki Bitcoin miktarıyla uzun süreli kripto para boğası olarak bilinen MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor, 23 ve 24 Nisan’da gerçekleştirilen iki işlemde 13 milyon dolar karşılığında toplam 10 bin hisse sattı.

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Saylor’ın yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 MSCI (MSCI) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Henry Fernandez, 25 Nisan’da toplam 6 milyon dolar değerinde 13 bin hisse satın aldı.

🎯 Biohaven (BHVN) CEO’su Vlad Coric, 22 Nisan’da toplam 121 bin 951 adet hisseyi 4,9 milyon dolara satın aldı.

  • Insider Satışları:

🎯 Robinhood (HOOD) Direktörü Baiju Bhatt, 23 Nisan’da 2,7 milyon dolar değerinde 154 bin 160 adet hisse sattı. 

🎯 DataDog (DDOG) CEO’su 23 ve 24 Nisan’da olmak üzere iki işlemde toplam 48 bin 442 adet hissesini, 6,2 milyon dolara sattı. 

🎯 Samsara (IOT) CEO’su Sanjit Biswas, 23 Nisan’da 96 bin adet hissesini 3,1 milyon dolara elden çıkardı.

🎯 Atlassian (TEAM) Ortak Kurucusu ve Eş CEO’su Michael Cannon-Brookes, 24 Nisan’da 1,6 milyon dolar karşılığında 8 bin 241 adet hisse sattı.  

🎯 Danaher (DHR) Başkanı ve CEO’su Rainer Blair, 24 Nisan’da 11,7 milyon dolar karşılığında toplam 47 bin 175 adet hisseyi elden çıkardı. 

🎯 American Express (AXP) CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Stephen Squeri, 23 Nisan’da 9,2 milyon dolar karşılığında 38 bin 873 ader hisse sattı.

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı 13 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz