Kripto Para Haberleri

MicroStrategy, S&P 500’e Adım Adım Yaklaşıyor

Şubat 20, 2024 • 2 dakika okuma süresi
MicroStrategy, S&P 500’e Adım Adım Yaklaşıyor

ABD’deki halka açık şirketler arasında açık ara en fazla Bitcoin’e sahip bulut ve mobil hizmetler şirketi MicroStrategy (MSTR), Bitcoin’in fiyatı arttıkça değerinde hızlı bir yükseliş görüyor ve ABD’nin en büyük 500 şirketinin borsa endeksi S&P 500’e girmeye adım adım yaklaşıyor. 

ℹ️ Bir şirketin S&P 500’e girmek için en az 15,8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olması gerekiyor ve bu da çoğu şirketin çıtayı aşmasını zorlaştırıyor. Ancak MicroStrategy’nin Bitcoin’e yönelik piyasa coşkusuyla hızlanan büyümesi, şirketi S&P 500 için uygun bir aday haline getirdi. 

Bitcoin’in güçlü savunucularından Michael Saylor tarafından yönetilen MicroStrategy, şu anda yaklaşık 12 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Şu anda 9 milyar doların üzerinde bir değere sahip olan kurumsal hazinesindeki en az 190 bin Bitcoin ile, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara dolara doğru ilerlemeye devam etmesi halinde şirketin değeri de hızla artma yolunda.

MicroStrategy’nin hisse fiyatı, Bitcoin’e yönelik pozitif duyarlılık ve ocakta spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) piyasaya sürülmesi sayesinde bu ay şimdiye kadar 50%’nin üzerinde arttı. Dünyanın en büyük kripto para biriminin değeri ise aynı dönemde 23% yükseldi. 

Bitcoin finansal hizmetler platformu Unchained’in kıdemli ürün pazarlama müdürü Joe Burnett, “MicroStrategy, S&P 500’e dahil edilirse, Bitcoin’in neredeyse her portföye otomatik olarak sızmaya başlamasını sağlayan büyük bir pozitif geri bildirim döngüsünü tetikleyebilir.” yorumunu yaptı. 

Ancak S&P 500 o kadar da kolay açılan bir kapı değil; MicroStrategy’nin popüler borsa endeksine girebilmesi için diğer uygunluk kriterlerini de karşılaması gerekiyor.

Örneğin, şirketin S&P’nin likidite gerekliliklerini karşıladığını ve başvurusundan önceki en az dört çeyrek boyunca kâr elde ettiğini göstermesi gerek. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Street

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti