Borsa Haberleri

MicroStrategy Lideri 7 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

MicroStrategy Lideri 7 Milyon Dolarlık Hisse Sattı
Google News Icon Takip Et

Hâlihazırda şirket portföyündeki Bitcoin miktarı sayesinde kripto para biriminin rekor yükselişinden faydalanan MicroStrategy (MSTR) Yönetim Kurulu Başkanı Michael J. Saylor kâr etmeye devam ediyor.   

Saylor, 11 Mart’ta gerçekleştirdiği iki işlemde toplam 5 bin insider hisse satışı yaptı ve bu işlemler karşılığında 7,67 milyon dolar elde etti. 

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

MicroStrategy liderinin yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 Roku (ROKU) Direktörü Jeffrey Blackburn, 13 Mart’ta 8 bin hisseyi 511 bin 680 dolar karşılığında satın aldı. 

🎯 EchoStar (SATS) Direktörü James Defranco, 8 Mart’ta 1,4 milyon dolar karşılığında 110 bin hisse satın aldı. 

  • Insider Satışları:

🎯 Meta Platforms (META) CEO’su Mark Zuckerberg, 12 ve 13 Mart’ta toplam 232 bin 326 adet hisseyi 1,1 milyar dolar karşılığında sattı.

🎯 Dell Technologies (DELL) CEO’su Michael S. Dell, 11 ve 12 Mart’ta 632 bin 876 adet hisseyi satarak 73,6 milyon dolar elde etti. 

🎯 Church & Dwight (CHD) CMO’su Barry Bruno, 13 Mart’ta 1,03 milyon dolar karşılığında 9 bin 926 adet hisse sattı. 

🎯 Fortinet (FTNT) CEO’su ve Başkanı Ken Xie, 12 ve 13 Mart’ta toplam 3,2 milyon dolar karşılığında 47 bin 363 hisse sattı. 

🎯 Costco (COST) Başkan Yardımcısı Claudine Adamo, 11 Mart’ta 1.500 hisseyi satarak bu işlemden 1,07 milyon dolar elde etti. 

🎯 Arista Network (ANET) CTO’su Kenneth Duda, 11 Mart’ta toplam 9,6 milyon dolar karşılığında 36 bin hisse sattı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz