Borsa Haberleri

MicroStrategy Hisseleri, Microsoft Ortaklığıyla Yükseldi

June 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
MicroStrategy Hisseleri, Microsoft Ortaklığıyla Yükseldi

MicroStrategy (MSTR) şirketlere veri desteği sağlamak için analitik uygulamalarını Microsoft’un (MSFT) Azure OpenAI Hizmeti ile entegre edecek yeni bir ortaklık açıkladı. 

MicroStrategy, söz konusu ortaklığın şirketin analitik platformu MicroStrategy ONE’daki yapay zekâ becerilerini güçlendireceğini öngörüyor. 

Ortaklık kapsamında ilk kullanım senaryolarının, yeni görselleştirmeler ve gösterge tabloları oluşturmak için doğal dil becerilerinden kod, iş akışı, şema ve içerik oluşturma ile ilgili üretkenlik geliştirmelerine kadar uzanması bekleniyor.

Ortaklığın açıklanmasının ardından MicroStrategy hisseleri açılışta 1,5%’in üzerinde değer kazandı. 

MicroStrategy Hisseleri, Microsoft Ortaklığıyla Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha