Borsa Haberleri

MicroStrategy, Dünyanın En Büyük Bitcoin Şirketini İnşa Ediyor – Bernstein

MicroStrategy, Dünyanın En Büyük Bitcoin Şirketini İnşa Ediyor – Bernstein
Google News Icon Takip Et

Bernstein’a göre MicroStrategy (MSTR), agresif Bitcoin satın alma stratejisi sayesinde mevcut seviyelerinden 80% daha yükselebilir. 

Wall Street şirketi, MicroStrategy’yi “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu ve 2.890 dolar hedef fiyatla izlemeye başladı. Bu, hissenin çarşamba günkü kapanışna göre yaklaşık 80%’lik bir artış anlamına geliyor. 

Bernstein analisti Gautam Chhugani bir notunda, “Ağustos 2020’den bu yana, MSTR küçük bir yazılım şirketinden en büyük Bitcoin holding şirketine dönüştü ve yaklaşık 14,5 milyar dolar değerinde dünya Bitcoin arzının 1,1%’ine sahip oldu. MSTR’nin kurucu başkanı Michael Saylor, Bitcoin markasıyla eşanlamlı hale geldi ve MSTR’yi lider bir Bitcoin şirketi olarak konumlandırdı.” yorumunu yapıyor. 

Kurumsal yazılım sağlayıcısı olarak faaliyete geçen MicroStrategy, 2020 yılında agresif bir Bitcoin satın alma stratejisi uygulamaya başladı. Bu şubat ayında şirket, odağını ve markasını Bitcoin geliştirmeye kaydıracağını söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC