Borsa Haberleri

MicroStrategy, Dönüştürülebilir Tahvil Satışıyla Daha Çok Bitcoin Almak İstiyor

March 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
MicroStrategy, Dönüştürülebilir Tahvil Satışıyla Daha Çok Bitcoin Almak İstiyor

Müşterilerine iş zekâsı ve bulut tabanlı hizmetler sunan teknoloji şirketi MicroStrategy (MSTR), 600 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir kıdemli tahvil satacağını açıkladı. 

İleriki bir tarihte şirket öz sermayesine dönüştürülebilen bir tür borçlanma aracı olan bu tahviller, sahiplerine iflas veya tasfiye durumlarında adi hisse sahiplerine göre varlıklar üzerinde daha yüksek bir talep hakkı sunuyor.

Şirketin tahvilleri, sahibine altı ayda bir faiz ödeyecek ve geri satın alınmadığı veya dönüştürülmediği takdirde vadesi 15 Mart 2030’da dolacak. 

MicroStrategy tarafından yapılan basın açıklamasında, şirketin bu finansmandan elde edeceği net geliri daha fazla Bitcoin satın almak ve “genel kurumsal amaçlar doğrultusunda” tahsis etmek için kullanacağı belirtildi. 

MicroStrategy, Dönüştürülebilir Tahvil Satışıyla Daha Çok Bitcoin Almak İstiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing