Borsa Haberleri

Microsoft’un Markası GitHub, Çalışanlarının 10%’unu İşten Çıkarıyor

February 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft’un Markası GitHub, Çalışanlarının 10%’unu İşten Çıkarıyor

Microsoft (MSFT) bünyesindeki GitHub’ın, çalışanlarının 10%’unu işten çıkaracağı ve kiralama süresi sona erdiğinde tamamen “uzaktan çalışma” sistemine geçeceği bildiriliyor.

● The Information’ın konu hakkında bilgisi olan bir kişiye dayandırarak yaptığı haberde, işten çıkarmalar ve maliyet kesintileri CEO Thomas Dohmke’nin yaptığı şirket içi bir yazışmayla çalışanlara duyuruldu.

GitHub’ın rakibi olan GitLab (GTLB) ise perşembe sabahı yaptığı açıklamada, “zorlu” makroekonomik ortam nedeniyle çalışanlarının 7%’sini işten çıkaracaklarını duyurdu.

Microsoft’un Markası GitHub, Çalışanlarının 10%’unu İşten Çıkarıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha