Borsa Haberleri

Microsoft’un Gelir Tahminleri Tehlikede mi?

October 25, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft’un Gelir Tahminleri Tehlikede mi?

 ● Microsoft (MSFT), son beş yıl içindeki en yavaş çeyrek dönem gelir artışı rakamlarını salı günü açıklayacak. Bazı analistler, şirketin PC piyasasındaki yavaşlama ve artan dolar nedeniyle yıllık görünümünü koruyabileceğinden şüpheli.

● Bu yıl enflasyonda yaşanan yükseliş küresel bir ekonomik durgunluk endişelerini beraberinde getirerek, tüketicilerin ve şirketlerin bilgisayar ve laptop alım iştahlarını azalttı. Bu durum, Windows ve Office paketi dahil olmak üzere Microsoft’un bazı kilit ürünleri için satış rakamlarının düşmesine yol açtı.

● Öte yandan, doların 17% üzerinde artış kaydetmesi büyük küresel işletmelere sahip şirketlerin kazançlarını olumsuz etkiledi. Microsoft, kazancının 50%’den fazlasını ABD dışından elde ediyor.

● Guggenheim analistlerinden geçen hafta gelen bir açıklamada, “Tüm gözler, Microsoft’un bizce tehlikede olan çift haneli gelir büyümesini içeren 2023 mali yılına dair tahminleri tutturup tutturamayacağında.” denildi.

● UBS, tahminin tutmaması halinde hisselerin yüksekten fiyatlandırılmış olacağını ifade etti.

Microsoft’un Gelir Tahminleri Tehlikede mi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters