Borsa Haberleri

Microsoft’un Bulut Segmentine Yönelik Yorumları ile Adobe ve Salesforce Düşüşe Geçti

January 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft’un Bulut Segmentine Yönelik Yorumları ile Adobe ve Salesforce Düşüşe Geçti

Microsoft (MSFT)’un Azure bulut segmentine ilişkin öngörülerinin yatırımcıları endişeye sevk etmesinin ardından Adobe (ADBE), Snowflake (SNOW) ve Salesforce (CRM) çarşamba günü kurumsal yazılım alanında en büyük düşüş kaydeden hisseler arasında yer aldı.

● Adobe (ADBE) gün ortası işlemlerde 1,8% düşerken, Snowflake (SNOW) ve Salesforce (CRM) sırasıyla 3,7% ve 1% düşüş kaydetti.

● Wedbush Securities analisti Dan Ives, Microsoft (MSFT) bulut bilişim hizmeti olan Azure’a yönelik talebin düşmeye başladığını ve mart çeyreğindeki büyüme tahmininin yaklaşık 30% ile “muhafazakar” seviyede olacağını belirtti.

● Şirketin konferans görüşmesinde görüşlerini açıklayan Microsoft (MSFT) yönetimi, aralık ayında görülen yavaşlamanın derinleşmeye devam ettiğini ve Ives’in Microsoft (MSFT)’un yakın vadeli geleceği üzerinde kafa yormasına neden olduğunu kaydetti.

● Bir müşteri bilgilendirme yazısında görüşlerini paylaşan Ives, “Şu anda Wall Street’in aklındaki soru, Azure’daki bu hız kesme yolunun önümüzdeki çeyreklerde oluşabilecek çok belirsiz makro ortamda nasıl görüneceği.” dedi.

● Azure, büyümesinin 30% seviyesinde istikrar kazanmasıyla birlikte Microsoft (MSFT)’un “2023 ve 2024 mali yıllarında çarpışmaya hazırlanmaya” yardımcı olduğunu ve “önümüzdeki çeyreklerde tutturulabilir veya aşılabilir rakamların” elde edilmesi için zemini hazırladığını da sözlerine ekledi.

Microsoft’un Bulut Segmentine Yönelik Yorumları ile Adobe ve Salesforce Düşüşe Geçti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha