Microsoft

Microsoft’un Bulut Momentumu “Korkulandan Daha İyi” – Wedbush

April 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft’un Bulut Momentumu “Korkulandan Daha İyi” – Wedbush

Gelecek günlerde bilanço açıklaması beklenen Microsoft’un (MSFT) bulut bilişim platformu, Wedbush’a göre “korkulandan daha iyi” bir performans sergiliyor.

Microsoft için “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu koruyan Wedbush analisti Dan Ives, Microsoft’un bulut platformu Azure’daki büyümenin “istikrarlı” olduğunu ve platformun çoğu anlaşmasının yeşil ışık aldığını belirtiyor. 

Ives, “Bulut alanındaki genel anlaşma akışına yönelik gözlemlerimiz olumlu ilerliyor ve analizlerimiz, CEO Satya Nadella’nın yılın ikinci çeyreğinde 30%’luk Azure büyümesi hedefine ulaşabileceğini gösteriyor.” yorumunu yapıyor. 

Microsoft’un 12 aylık ortalama hedef fiyatını 290 dolardan 315 dolara yükselten Ives, anlaşma tamamlama oranlarının da Aralık ve Ocak ayından bu yana iyileştiğini ve Microsoft’un “gelecek 12-18 ay içinde” Amazon’dan (AMZN) pazar payı kapabilecek bir pozisyona ulaşabileceğini ekliyor. 

Yapay zekâ hafife alınmamalı: Ives ayrıca, yapay zekâ destekli bulut bilişimin şirketin geleceğinde de önemli bir yer edineceğini ve ChatGPT’nin Microsoft’un “büyüme merdivenindeki bir sonraki basamak” olabileceğini söylüyor. 

Microsoft’un Bulut Momentumu “Korkulandan Daha İyi” - Wedbush

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha