Microsoft

Microsoft’un Asya Fethi Sürüyor: Tayland’da Veri Merkezi Açacak

May 1, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft’un Asya Fethi Sürüyor: Tayland’da Veri Merkezi Açacak

Teknoloji devi Microsoft (MSFT), bulut hizmetlerinin kullanılabilirliğini artırmak amacıyla Tayland’da ilk bölgesel veri merkezini açacağını duyurdu.

Söz konusu gelişme, CEO Satya Nadella’nın komşu Endonezya’da yapay zekâ ve bulut tesislerine 1,7 milyar dolar değerinde yatırım yapılacağını duyurmasından bir gün sonra geldi. Microsoft, 2025 yılına kadar Güneydoğu Asya’da 2,5 milyon kişiyi yapay zekâ kullanımı konusunda eğitme sözü de verdi.

Şirketten yapılan açıklamada, “Veri merkezi bölgesi, Microsoft’un hiper ölçekli bulut hizmetlerinin kullanılabilirliğini artıracak.” denildi.

Başkent Bangkok’ta düzenlenen bir etkinlikte konuşan Nadella, şirketin bulut bilişim platformuna atıfta bulunarak, “Bunun anlamı, Tayland’da yalnızca Azure’un tam kapasitesine sahip olmak değil, aynı zamanda dünya standartlarında en iyi yapay zekâ altyapısına sahip olmaktır.” dedi.

Microsoft açıklamasında ayrıca, Tayland veri merkezinin kurumsal düzeyde güvenilirlik, performans ve veri ikamet ve gizlilik standartlarıyla uyumluluğa yardımcı olacağı da belirtildi. 

Microsoft’un Asya Fethi Sürüyor: Tayland’da Veri Merkezi Açacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters