Microsoft

Microsoft’tan Xbox Biriminde Maliyet Düşürecek Yeni Hamleler

May 8, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft’tan Xbox Biriminde Maliyet Düşürecek Yeni Hamleler

Microsoft’un (MSFT) Xbox birimi, Arkane Austin de dahil olmak üzere bir dizi oyun stüdyosunu kapatarak, oyun görünümündeki yavaşlama işaretlerinin ortasında maliyet düşürme adımları attı.

Xbox Game Studios başkanı Matt Booty, Reuters tarafından görülen bir notta, merkezi Tokyo’da bulunan “Hi-Fi Rush” yapımcısı Tango Gameworks ve Kanada merkezli Alpha Dog gibi stüdyoların da kapatılacağını ve bazı çalışanların işten çıkarılacağını söyledi.

Booty’e göre “oyunların ve kaynakların yeniden önceliklendirilmesi”, Xbox’ın oyun portföyüne ve yeni fikri mülkiyete derinlemesine yatırım yapabilmesi amacı taşıyor.

Etkilenen tüm stüdyolar, Microsoft tarafından 2021 yılında 7,5 milyar dolara satın alınan ZeniMax Media ve Bethesda’nın birimleri. 

Sektörden gelen bir diğer maliyet düşürme haberi olarak geçtiğimiz hafta “Grand Theft Auto” yapımcısı Take-Two Interactive (TTWO), toplu işten çıkarmanın bir parçası olarak iki yan stüdyosunu kapatacağını söylemişti.

Microsoft ise daha önce yıl başında Activision ve Xbox’ta 1.900 çalışanı işten çıkarmıştı.

Microsoft’tan Xbox Biriminde Maliyet Düşürecek Yeni Hamleler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters