Borsa Haberleri

Microsoft’tan, Silikon Batarya Girişimine 3 Milyar Dolarlık Yatırım!

December 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Microsoft’tan, Silikon Batarya Girişimine 3 Milyar Dolarlık Yatırım!

Microsoft (MSFT) çarşamba günü iklim inovasyon fonunu kullanarak, elektrikli araçların güç ve şarj sürelerini önemli ölçüde artırmayı amaçlayan bir startup şirketine yeni bir yatırım yaptı.

● Gelişmiş silikon batarya teknolojisi geliştiren Group14 Technologies için 214 milyon dolarlık bir fonlama turuna katıldığını duyuran Microsoft (MSFT) yatırım tutarını açıklamadı. Bununla birlikte Group14’ün şu an itibarıyla değerinin yaklaşık 3 milyar dolar olduğu bildiriliyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Group14, Microsoft (MSFT)’tan ve bir avuç yatırım şirketinden sağlanan yeni fonlamaya ek olarak, batarya teknolojilerini geliştirmek üzere Biden Yönetimi ve Enerji Bakanlığı’ndan yakın zamanda 100 milyon dolarlık bir hibe almıştı. Washington’un Woodinville bölgesinde Microsoft (MSFT)’un yakınlarında bulunan Group14, ilk batarya malzemeleri fabrikasını Nisan 2021’de faaliyete geçirmişti.

● Microsoft (MSFT) ayrıca çarşamba günü uydu internet pazarına büyük bir adım attı. Viasat (VSAT), Afrika’da ve dünya genelinde internet bağlantısının güçlendirilmesi konusunda Microsoft (MSFT) ile yeni bir anlaşma yaptıklarını açıkladı.

Microsoft’tan, Silikon Batarya Girişimine 3 Milyar Dolarlık Yatırım!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha