Microsoft

Microsoft’tan Japonya’ya 2,9 Milyar Dolarlık Yapay Zekâ Yatırımı

April 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Microsoft’tan Japonya’ya 2,9 Milyar Dolarlık Yapay Zekâ Yatırımı

ABD’li teknoloji devi Microsoft (MSFT), Japonya’daki yapay zekâ işini güçlendirmek için önümüzdeki iki yıl içinde ülkeye yaklaşık 2,9 milyar dolar yatırım yapacak.

Japon gazete Nikkei’ye yaptığı açıklamalarda Microsoft Başkanı Brad Smith, ABD’li teknoloji şirketinin planlarını yakında Japonya Başbakanı Fumio Kishida ABD’yi ziyaret ettiğinde açıklayacağını söyledi.

Nikkei’nin Microsoft’un Japonya’daki en büyük yatırımı olacağını söylediği plan kapsamında, şirketin doğu ve batı Japonya’daki mevcut iki tesiste gelişmiş yapay zekâ yarı iletkenleri kuracağı belirtildi.

Haberde ayrıca şirketin Japonya’da üç yıl içinde 3 milyon işçiyi eğitmek için yapay zekâ ile ilgili bir yeniden beceri kazandırma programı duyurmayı ve robotik ve yapay zekâ üzerine araştırma ve geliştirme için Tokyo’da yeni bir laboratuvar kurmayı planladığı belirtildi.

Microsoft’tan Japonya’ya 2,9 Milyar Dolarlık Yapay Zekâ Yatırımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters